Вчені перевірили, як випромінювання мобільних телефонів впливає на здоров’я

Високий рівень радіочастотного випромінювання, характерний для мобільних телефонів, що використовують мережі 2G і 3G, провокує розвиток раку серця, пухлин мозку та надниркових залоз.

Такого висновку дійшли вчені з Національного інституту здоров’я США, провівши досліди на мишах і щурах.

Дослідження загальною вартістю в 30 мільйонів доларів і тривалістю в 10 років автори називають повною оцінкою впливу радіохвильового випромінювання на здоров’я тварин. Взрыв прогремел на популярной трассе, есть жертвы: кадры трагедии

Популярные статьи сейчас

Галкин приревновал Пугачеву к известному рэперу, видео: "Могут променять на более молодого"

Ушла из жизни знаменитая певица: специально заразилась коронавирусом, чтобы избежать вакцинации

Появились подробности трагедии с актером-красавцем, сыгравшего Ганнибала Лектера: «Во время столкновения…»

Похудевшая Зарицкая из KAZKA затмила Осадчую: "Сашуля, ты просто..."

Найдено тело 11-летнего Максима через пять месяцев поисков: держали в подвале

Показать еще

«Порівнювати вплив в експериментах і той вплив, якого зазнає людина, що використовує мобільний телефон, безпосередньо не можна. У наших дослідженнях щури і миші зазнавали опромінення всього тіла. У людей, навпаки, під випромінювання потрапляють тільки конкретні тканини там, де людина тримає свій телефон. Крім того, рівень випромінювання і тривалість впливу в наших експериментах були вищими, ніж ті, що відчувають люди. Ми впевнені, що зв’язок між радіохвильовим випромінюванням і пухлинами реальний», — сказав учений Джон Бухер.

У рамках експерименту мінімальний рівень впливу на тварин становив гранично допустимий рівень точкового впливу сьогоднішніх мобільних телефонів, а максимальний перевищував його в чотири рази: від 1,5 до 6 ват на кілограм маси тіла для щурів і від 2,5 до 10 ват на кілограм для мишей. Групи щурів починали опромінювати до народження, а мишей — з п’ятого-шостого тижня життя. Експеримент над кожним плазуючим тривав протягом двох років, тварини зазнавали впливу випромінювання по дев’ять годин на день інтервалами у десять хвилин з 10-хвилинними перервами.

Досліди показали, що радіочастотне випромінювання здатне провокувати розвиток не тільки пухлин серця, але й появу ракових утворень мозку та надниркових залоз у самців мишей.

«Ці експерименти на мишах і щурах проводилися досить давно, але це миші та щури це не люди. Експерименти in vivo та експерименти, які мають клінічну значимість, це не одне й те ж. Ми не миші — це раз», — сказав виконавчий директор Фонду профілактики раку Ілля Фомінцев.

За його словами, потрібні дослідження, які дозволили б безпомилково перенести це й на людину.

Нагадаємо про серйозні наслідки роботи за комп’ютером: як виникають і що з цим робити

Як повідомляла Politeka,  українкам раптово дозволили те, що завжди було під забороною

Також Politeka писала, що вчені заговорили про нову епідемію: кількість жертв зростає