Юна українська спортсменка здобула яскраву перемогу на Чемпіонаті світу з дзюдо

Так, 17-річна українська дзюдоїстка Дар’я Білодід здобула перемогу над представницею Японії Фуну Тонаки.

До цього українська спортсменка здобула перемогу над олімпійською чемпіонкою Ріо-де-Жанейро 2016 року Паулу Парето.

Названо найкращих спортсменів України 2017 року

Таким чином, юна дзюдоїстка Білодід стала чемпіоном світу по дзюдо в категорії до 48 кілограм. У фінальній сутичці з Тонаки вона здобула перемогу іпоном (найвища оцінка, якою боєць може досягти в японських бойових мистецтвах).

Примітно, що в 2017-му році Білодід здобула перемогу на чемпіонаті Європи з дзюдо у Варшаві.

Додамо, у перший день змагання «Гран-прі» в Загребі українці показали високі результати. Найсильніші дзюдоїсти України Дарина Білодід (48кг) і Георгій Зантарая (66кг) вийшли у фінали своїх вагових категорій.

Білодід у фіналі зустрічалася з діючою чемпіонкою Європи Іриною Долговую з Росії. Українка активніше вела сутичку, чим змусила суперницю швидко заробити кілька покарань «шидо», що призвело до дострокової перемоги Дар’ї. До речі, на чемпіонаті Європи-2017 Білодід сенсаційно перемогла Долгову, вигравши континентальну першість у 16 років.

Як повідомлялося раніше, в 2018 році Білодід виграла турніри серії Великого шолома в Парижі і в Дюссельдорфі, а також золоті медалі «Гран-прі» в Тунісі та Кубка Європи в словенському Подчетртеке.

Георгій Зантарая, який займав в рейтингу 11-те місце, у боротьбі за золото зустрівся з Фликером Талому з Ізраїлю (3). За півтори хвилини до закінчення сутички ізраїльтянин заробив «ваза-арі», за рахунок якого в результаті й переміг. У Зантараі була можливість провести больовий прийом на руку «дзюдзі-гатамэ», але супернику вдалося цього уникнути.

Нагадаємо, український спортсмен встановив новий світовий рекорд.

Як повідомляла Politeka, збірна України поповнює золотий запас на Кубку Європи.