У православному календарі 24 лютого дата пам’яті священномученика Власія Севастійського, єпископа. Святий вважається покровителем домашньої худоби

Про це повідомляє інформаційний портал «Знай.ua«.

55-й день року за григоріанським календарем – до закінчення року залишилось 310 днів. Іменинники – Влас, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Федора. Національний день Кувейту, в Естонії відзначають День незалежності, у Мексиці – День прапора, у Гані – День свободи.

Історія свята 24 лютого

Власій жив в Каппадокії приблизно в III-IV століттях. Лагідну вдачу і благочестя привели його до сану єпископа міста Севастія. В часи гонінь на християн за правління Діоклетіана святий постійно підтримував свою паству. Коли християни покинули місто, Власій переселився до печери Аргеос. Там його було схоплено і кинуто до в’язниці. Його намагалися відвернути від віри вмовляннями і тортурами, але ніщо не зломило дух Власія, і він був засуджений до смерті через обезголовлювання.

Популярные статьи сейчас

Подросшая дочь Пугачевой и Галкина произвела фурор в Сети одним кадром: «Копия мамочка, такая же…»

"Холостяк" Заливако раскрыл, почему выгнал Юлю "Зайку" и о чем жалеет: "Все мои решения..."

Хименес-Браво из "Мастер Шеф" публично проявил свои чувства, показав, с кем живет: "Я очень люблю..."

Подросшая дочь Пугачевой и Галкина произвела фурор в Сети одним кадром: «Копия мамочка, такая же…»

Никитюк вслед за Лорак и Поляковой сделала свое заявление о "домогательствах" Меладзе: "Хотелось бы, конечно..."

Показать еще

Власівські морози вважались останніми. У народі говорили: «Мороз заспівав – санчатний слід заледенів»; «Проллє Власій маслечка на дороги – зимі пора забирати ноги»; «Власій, сшиби ріг з зими».

Обряди і заборони у свято 24 лютого:

Існує традиція в цей день подавати до столу печеню.

У церкві освячують коровай житнього хліба і потім згодовують по шматочку всім домашнім тваринам.

В це свято здійснюють обряди і читають заговори від нечистої сили, порчі та наврочення.

Працювати у цей день вважається поганою прикметою.

Щоб корови були лагідними і добре доїлися, молода господиня обов’язково повинна була 24 лютого випити медовухи. А щоб не тільки у дворі, але й у домі панували мир і спокій, дружина повинна легко стукнути чоловіка прядкою по потилиці, щоб він не зраджував їй.

Як повідомляв портал,19 лютого, у християн східного обряду починається Великий піст, він триватиме до 8 квітня — Світлого Христового Воскресіння.